7 Günlük 1800 Kalorili Diyet

Ülkemizde yaklaşık on yılı aşkın bir süre içerisinde obezite oranının sürekli artış göstermesi, kafalarda pek çok soru işaretini de beraberinde getirmiştir. Nitekim; fast food kültürüyle birlikte hepten palazlanan hazır yeme mantığı, insanların metabolizmasının yavaşlamasına neden olarak, sağlıksız bir şekilde kilo almasına ön ayak olmuştur. Hal böyle olunca da ortaya birbirinden farklı diyet programları çıkmıştır. Bu diyet uygulamaları içerisinde son dönem en fazla dikkat çekici olanı ise, 7 günlük 1800 kalorili diyet programı olmuştur. Nitekim, sağlıklı diyet programı ve uygun bir kalori hesaplama yöntemi ile sürdürebileceğiniz bu program, sizlerin daha rahat bir şekilde kilo vermenize katkı sağlayacaktır.

Özellikle de, piyasada türemekte olan pek çok asılsız diyet programının aksine, oldukça sağlıklı bir işleyiş sürdürmekte olan 7 günlük 1800 kalorilii diyet uygulaması sayesinde, yağ yakma işlemlerinizi daha hızlı ve bir o kadar sağlıklı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Tüm bunların yanında sağlıksal açıdan da bedeninizin pek çok toksit ve kimyasal maddeden arınması gerektiğini göz önünde bulunduracak olursak, bu işlevin gerekliliği bizler için oldukça önemlidir. Nitekim, günümüzde aç kalarak diyet yapanların sayısı sürekli artış göstermektedir. 7 günlük 1800 kalorili diyet programında ise, açlık hissiyatı gibi bir durumla asla karşılaşmamakla birlikte, düzenli yaşam akışına da sahip olmayı başaracaksınız.

7 Günlük 1800 Kalorili Diyet Uygulamasında Dikkat Edilmesi Gerekenler
Öncelikle 7 günlük 1800 kalorili diyet uygulamasını kimler açısından zararlı olacağını belirtmekte fayda var. Nitekim
Yaşlılar
Çocuklar
Kronik hastalığı olanlar
Bu tarz bir diyet uygulamasından uzak durmak zorundadırlar. Öte yandan bu diyet uygulamasında amacınız asla hafta 5 ya da 6 kilo olmamalıdır. Bu uygulama esnasında ki en temel amaç, düzenli ve sistemli bir şekilde kilo vermek olmalıdır. Bu diyet aşamanızı en verimli bir somutluğa kavuşturabilmek ise, yine sizlerin elindedir.

Özellikle de, diyet için tüketeceğiniz besinleri sıralayacak olursak eğer;
Diyet bisküvi
Yağsız peynir
Yeşil içecekler ( şekersiz olmasına dikkat edilmeli )
Envai çeşit sebze yemekleri
Yağsız ve kaymaksız yoğurt. Ev yapımı olması daha iyidir.
Bolca meyve
Kırmızı et
Balık tüketimine bu diyette fazlaca önem verilmesi gerekmektedir.
Öte yandan beyaz ekmek tüketimini tamamen ortadan kaldırmanız gerekmektedir.
Yağ yakıcı çorba çeşitleri de bu diyet için önem arz etmektedir.
Düzenli bir şekilde uygulayacağınız bu program sayesinde, ruhunuz ile bedeninizi mükemmel bir uyum içerisine kavuşturabileceksiniz. Özellikle de günlük hayatınızı akışına koyacak olan bu program, başta fit bir vücut olmak üzere, sizlere rahat bir uyku düzeni, gün içerisinde asla kaybetmeyeceğiniz zindelik ve sınırsız bir yaşam enerjisi sağlayacaktır. Bu sebepten ötürü, 7 günlük 1800 kalorili diyet programları ile hem sağlıklı bir hayat hem de güzel bir görünüm elde edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.