Akupunktur ile kanser tedavisi mümkün mü?

Akupunktur kanser tedavisinde alternatif olabilir mi? Gazi Üniversitesi Akupunktur Polikliniği Sorumlusu, Ankara Akupunktur ve Tamamlayıcı Tıp Derneği Başkanı Prof. Dr. Cemal Çevik, akupunkturun yinelenmesi durumunda vücutta hem savunucu hücrelerin sayısının arttığını hem de etkinliğinin arttığını ifade ederek, “Bu alanda ilerlemeler olacağını düşünüyorum” dedi.

Anadolu Ajansı’na açıklama yapan Çevik, akupunkturla ilgili yeni umutların olduğunu söyledi.

İnsan vücudunda kanser hücrelerini öldüren hücrelerin olduğunu belirten Çevik, “Bunlara halk arasında beyaz kan hücreleri, savunucu hücreler deniliyor. Bu hücrelerin sayısı ve etkinliği akupunktur ile artırılabiliyor. Dünyada kansere karşı akupunktur tedavi yöntemi yaygınlaşıyor” diye konuştu.
Akupunkturun ilaç yerine kullanılmasının düşünüldüğünü anlatan Çevik, şunları kaydetti:
“Dünyada kansere karşı bunun üzerinde çok duruyorlar. Dışarıdan bir ilaç vermeden doğal olarak tedavi etme yöntemi kullanılıyor. Akupunktur yinelendiği takdirde vücutta hem savunucu hücrelerin sayısını artırıyor hem de etkinliğini artırıyor. Bu alanda ilerlemeler olacağını düşünüyorum. Akupunktur sonuçta bağışıklık sistemini güçlü bir şekilde aktive ettiği için hem kanser hücresine hem de virüs gibi bakteri gibi bazı dış saldırganlara karşı da vücudu koruyor. Direnç kazandırıyor ve patajonik faktörlere karşı vücudun direncini oluşturuyor.”
Modern tıp öldürücü hücreleri çoğaltmayı hedefliyor
Kanser tedavisi için ilaç sanayisinin ciddi çalışmalar ortaya koyduğunu dile getiren Çevik, maalesef bazı kanser dalları hariç yan etkisi olmayan etkin bir ilacın bulunamadığını ifade etti.
Modern tıbbın öldürücü hücrelerin çoğaltılmasıyla yakından ilgilendiğini vurgulayan Çevik, “Kanser hastalarına tedavi olarak bugün öldürücü hücrelerin çoğaltılması tedavisi uygulanıyor. Bu anlamda yapılacak olan çalışmalar dünyada ileride daha da ön plana çıkacak. Gelecekte akupunkturla kullanılan özel metotlarla belki bazı ek bitkisel preparatlarla kanserden daha etkin bir şekilde korunabileceğiz” diye konuştu.
Kanser hastalarının bugün kullandığı ilaçların vücutta önemli derecede tahribat oluşturduğunu belirten Çevik, kanser tedavisinde akupunkturla zarar verilmeden pozitif etki yaratacak bir yöntem ortaya konulacağını kaydetti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.