Alerjik rinit tedavisi : Alerjik rinit

Alerjik rinit tedavisi : Alerjik rinit ; alerjik rinit’e dikkat etmeli ve prof. doktorların tavsiyelerine kulak asmalıyız. Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Uzmanı Dr. Süleyman Yılmaz, ilkbahar ve sonbahar aylarında en çok görülen alerjik riniti (saman nezlesi) olanların tozlu, polenli, küflü ortamdan uzak durması, kuru hava için nemlendirici kullanılması, evde hayvan ve bitki beslenmesinden kaçınılmalısı, tozlu […]

Alerjik rinit tedavisi : Alerjik rinit” için bir yorum

  1. Astım, solunum güçlüğü, rinit, sinüzit, hırıltılı solunum, kulak çınlaması, nezle ve aşırı mukus oluşumu gibi şikayetleri olan 461 hasta incelendi. Bu hastaların %78’i sarsıcı bir şekilde basit bir kan testi [i] kullanıldığında pozitif reaksiyon gösteren gıdaların diyetlerinden çıkarılmasından sonra semptomlarında haftalar içerisinde anlamlı bir azalma sergilediler.

    Yukarıdaki bölümü bir websitesinden kopyaladım.

    Piyasada gıda duyarlılığı testi yapan bir çok merkez var ancak bu konuda sağlık sebeplerimden dolayı ihtiyacım olduğu için ayrıntılı bir araştırma yaptım ve imupro ve yorktest ile ilgili geniş bilgi sahibi oldum.

    ImuPro elisa metodu ile yapılmaktaymış ve ancak damardan alınan kan örneği ile yapılıyormuş. Yorktest ise parmaktan alnınan kan ile yapılıyor. Damardan alınan kan bu noktada daha doğru sonuçlar veriyor okuduklarıma göre. Ayrıca yorktest parmaktan alınan kan ile yapılıyor ve sonuçlar yurt dışına gönderilirken çeşitli problemler çıkabiliyor. imupro gıda duyarlılık testi Merkezi İstanbul Nişantaşı’nda bulunan kendi laboratuarlarında uygulanan bir test olduğu için sonuçları daha güven verici ve daha çok ürüne daha az fiyat ile bakıldığından en önemlisi daha ekonomik.

    amma uzun yazmışım… 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.