BÖBREK İLTİHABI

BÖBREK İLTİHABI
1- Kına 12 gram
Defne tohumu 80 gram
Tahin 150 gram ‘
Süzme bal 300 gram •
Önce defne tohumu iyice doğulur. Diğer eczalarla birlikte karıştırılır. Sabah aç karnına ve akşam yatarken 35 gram yenir. 10 gün kadar devam edilir. Hastalık ilerlemiş ise tedaviyi biraz daha uzatmalıdır. Bu ilaç böbrek iltihabını tedavi ettiği gibi karaciğer ve barsak iltihaplarım da tedavi eder. Taş ve kum döker. Gastrit’i tedavi eder. Baş ağrısını tedavi eder, yelleri defeder.
2- 200 gram sinirli yaprak otu temizce yıkanır. Mermer havanda iyice doğulur. Üzerine bir litre su ilave edilerek karıştırılıp süzülür. Sabah, öğlen ve akşam birer çay bardağı içilir, içebilen süzmeden içerse daha faydalı olur.
3- Akgünlük 4 gram Kına 1 gram Tahin 1 çorba kaşığı
Akgünlük doğulur. Tahin ve kına ile birlikte karıştırılır.

Sabah kahvaltısından iki saat evvel veya akşam yatarken bunun tamamım yer. Bu tedaviye 10-15 gün devam eder. Böbrek iltihabını tedavi ettiği gibi Gastrit ve ülsere dahi faydalıdır. 4- Ardıç katranı 40 gram
Su 1 litre w
Süzme bal 500 gramArdıç katranı su ile kaynatılıp süzülür. Bu suya bal ilave M
edilerek bir taşım kaynatılır. Sabahları aç karnına bir çay bar

Sabah aç karnına • ■
veva aksam yatarken ılık ılık bir bardak içilir. 15-20 gün devam edilirse böbrek ve mesane, barsak iltihabını tedavi eder.
6- Kereviz tohumu 6 gram
Ayıklanmış hıyar tohumu 150 gram I
Kına 2 gram

Papatya 3 gram
Kereviz tohumu ile papatya kaynatılıp süzülür. HıyaT tohumu iyice döğülür kına ile birlikte bu suya karıştırılır. Sabah kahvaltısından iki saat evvel ılık ılık içilir. (Bu tertip bir seferde içilir) Müzmin böbrek ve mesane iltihabını hatta idrar yolları iltihabım, bel soğukluğunu tedavi eder. Mesane ve böbrek kumlarını döker.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.