Burun tıkanıklığına ne iyi gelir?

Burun tıkanıklığı burundan geçmesi gereken havanın belli nedenler sonucu geçememsi kesilmesidir.Burun tıkanıklığı grip,nezle gibi hastalıkların oluşmasıyla gerçekleşebilir.Bir diğer nedeni ise burunun yapısından dolayı olabilir,burunun iç yapısından dolayı tıkanıklıklar oluşabilmektedir.Diğer bir burun tıkanıklığı ise alerji sonucunda ortaya çıkan burun tıkanıklığıdır.

Burun tıkanıklığında ev havası çok sıcak ve soğuk olmaması gerekir.Bir su bardağına,bir çay kaşığı tuz ve karbonat atılarak bu karışım tedavi için kullanılabilir.Burun tıkanıklığın için bol bol su tüketimini artırmalıyız.Yapısal olarak burun tıkanıklığı var ise bunun tedavisi cerrahidir,doktora başvurulması gerekir.

Alerjiye bağlı burun tıkanıklığı var ise , alerjiye yönelik ilaçlar alınır.ama bunun için doktorumuza başvurmamız gerekmektedir.doktor kontrolünde spreyler alınmalıdır.Enfeksiyona yönelik burun tıkanıklığında ise su tüketimini artırmamız gerekmektedir.

Burun tıkanıklığı için bitkisel çözümler ise ; acı badem yağı buruna damlatılarak burun tıkanıklığı geçirilebilir,kaynatılmış çörek otunun suyu buruna çekilebilir,çörek otunu sirkede biraz ıslattıktan sonra buruna çekilebilir.

Burun tıkanıklığına ne iyi gelir?” için 3 yorum

    1. Site yapimcisi arkadasim,boyle bir site actiginiz icin tesekkurler.Elinize kolunuza saglik cok yararlanacagimiz bir site olmus.Yalniz rica edecem bitkisel tedavilere daha cok yer verin.tesekkurler

  1. ben selin bnm iki günden beri burun tıkalı dediğiniz şeyleri yaptım… ve doktora gittim et yok veya sinüzit ama napmam gerekir yavv.. 🙁 döverim sizi şaka şaka .))

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.