Cilt Gençleştime Nasıl olur? Lazerle Mezolifting


Cilt gençleştirme (mezolifting) yüz, boyun ve el sırtındaki ince çizgilerin giderilmesi ve cildin genel olarak gençliğinin arttırılması amacıyla uygulanır.

Cildimiz Neden Yaşlanır?

Deri yaşlanmaya bağlı değişikliklerin görünür olduğu en temel organdır. Cildimizin yaşlanmasındaki faktörler; yaş, güneş ışığı ve ultraviyole, zararlı etkenler; kirli hava, sigara içmek, antioksidanlar, stres gibi sıralanabilir. Bu etkenlerle, cildin dayanıklılığını ve esnekliğini sağlayan doku ve liflerin yapısal bozulmaya uğraması ile yüz ve boyun çizgileri oluşur. Bu çizgiler özellikle; ağız ve dudak çevresi, göz kenarı, yanaklar, boyun ve alında oluşur.

Mezolifting Nedir?

Cilt gençleştirme (mezolifting) yüz, boyun ve el sırtındaki ince çizgilerin giderilmesi ve cildin genel olarak gençliğinin arttırılması amacıyla, cilt içine küçük enjeksiyonlar halinde cilt gençleştirici kokteyl verilmesi esasına dayanan bir yöntemdir.

Amaç ; kollojen üretimini artırarak cilt gerginliğini artırmak,hücre siklüsünü(yenilenme) hızlandırmak ve böylece kırışıklıkları azaltarak yenilerin oluşmasını engellemek yani kısaca yaşlanmayı geciktirmek.

Ayrıca bu yöntemle yeni oluşan ve renkleri henüz pembe olan cilt çatlakları da giderilebilir.

Uygulama programı ve alınabilecek yanıt yaşa ve kırışıklığa göre değişmektedir.

Ne Gibi Maddeler Kullanılır?

Kullanılan maddeler; hyalüronik asit (suyu emerek şişer ve elastikiyeti artırır),vitaminler (A-B-C-E-K vitaminleri), amino asitler (yaşlanma etkilerini azaltıp yeni hücre oluşumunda etkilidir), mineral tuzlar (doku metabolizmasını uyarır), koenzimler (doku tamir hızında etkili) ve cilt protein sentezini uyaran nükleik asitlerdir. Bu yöntem haftada 1 ya da 2 kez uygulanabilir. Uygulamadan önce lokal anestezik kremle cilt işleme hazırlanıp acı duyulması engellenmektedir.

Mezolifting yöntemi her yaşa uygulanabilir. Genç yaşlarda başlanması durumunda, cildi genç tutarak yaşlanmanın gecikmesini sağlamak mümkün olabilir. Gereksinime göre lazerle cilt gençleştirme,oksijen bakımı,dolgu ve botox uygulamaları kombine edilmektedir.

Cilt Altı Uygulamaların Yararı Nedir?

Diğer bir yöntem ise stabilize hyalüronik asitin (NASHA) deriye enjekte edilmesidir. Cildinizi yeniden canlandıran doğal bir güzellik yöntemidir. İntradermotreapi olup cilt gençleştirilmesi için olan klasik mezoterapiden farklıdır. NASHA, yeni oluşan dokunun daha iyi kalitede olmasını sağlar. Dolgu maddeleri yıllar içinde azalan nem dengesinin tekrar kurulmasını sağlarken yaşlanma etkilerini yavaşlatır daha gergin ve taze bir cilt sağlar.

Uygulama; deri içine mikroenjeksiyon yöntemi ile hücre yenilenmesini ve yeni liflerin sentezini sağlayan serum enjekte edilmesi şeklindedir. Bu sayede cildin elastikiyeti artmakta ,cilt daha fazla su tutarak nem oranı artırılmakta ve daha parlak ,taze bir görünüme kavuşmaktadır.Program uygulanacak bölgeye ve yaşa göre düzenlenen seanslarla belirlenir.

Lazerle Cilt Gençleştirme

Benzer videolar için tıklayın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.