Coronavirüse

Coronavirüs’e ( COVID -19 ) ne iyi gelir ?

Çin’de patlak veren ve kısa sürede Tüm Dünyayı etkisi altına alan COVID-19 SALGINI korku salmaya devam ediyor. Fakat korkmakta haklı olsak da korku bir hareket değil. Hareket etmek ve gerekli önlemleri almak gerek.

 

Corona Virüse önce önlem almak gerek !

Tüm virüsler gibi Korona virüs de kişiden kişiye,  maddeden insana yöntemi ile geçmekte dolayısı ile teması kesmek ve olabildiğince toplu alanlardan uzak kalmakta fayda var.

Temizlik şartlarını doğru şekilde sağlamak elleri alkollü kolonya ile temizlemek. Beyaz sabun ile iyice el ve yüzü sabunlamak Corona’ya karşı korunma konusunda en iyi önlemlerden biri .

Sosyal mesafeyi korumak yani 2 metre mesafeden fazla diğer bir insanla yakınlaşmamak çok önemli

Fakat bu önlemlerin hepsine rağmen eğer Corona’ya yakalanırsak ne yapmamız gerekiyor biliyor muyuz ?

 

Corona Virüs’e ne iyi Gelir ?

Corona virüs tedavisi veya aşısı henüz geliştirilmedi yada geliştirildi ama henüz yaygın kullanıma başlamadı.

C0viD 19 un bilinen kişinin kendisi tarafından uygulanan ekstra bir Yöntem yok. Genellikle tedavi adı altında müşaade altına alınmak ve yaşam fonksiyonlarını hastalığın ağırlaşması sonucu sağlık kuruluşu müdahaleleri mevcut.

Corona virüs ile birlikte başka bir virüs daha yaygınlaşmış durumda . SOSYAL MEDYA YANLIŞ BİLGİ VİRÜSÜ …

 

Siz sağlıklı beslenerek, düzenli uyuyarak, sürekli sağlıklı biçimde temizlenerek  ve sosyal mesafenizi koruyarak bağışıklık sisteminizi ve immün sisteminizi güçlendirin . Bu hem hastalıklardan koruyacaktır hem de hasta olduğunuzda sizi güçlü kılarak vücudunuzun savaşmasına yardımcı olacaktır.

Sosyal medya da bu kadar hayati bir konuda bile yalan yayın yapan bunu fırsata çevirmeye çalışan duyarsız insanların paylaşım ve bilgilerine itibar etmeyin. Yetkili ve bu konuda uzman kişiler tarafından yapılmayan açıklamalara itibar etmeyin . Hem beden hem ruh sağlığınızı hem de maddi olanaklarınızı kaybetmeyin .

Corona virüse yakalanan kişilere acil şifalar,

Sağlık çalışanlarına sabır, kuvvet diler teşekkür ederiz.

Sağlıklı günler dileriz

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.