Domuz Gribinde Ölümler Artacakmı ? Domuz Gribinde Ölümler Ne Kadar Oldu ?

Domuz gribi hakkında uzmanlardan endişelendirici açıklamalar geliyor.İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesi Mikrobiyoloji ve Klinik Mikrobiyoloji Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Şadi Yenen domuz gribi sebebiyle ileriki günlerde domuz gribinden ölenlerin sayısında artış olacağını söyleyerek halkı hazırlıkla olması konusunda uyardı.
Aydın belediyesinin düzenlediği toplantıda Prof. Dr. Şadi Yenen konuşmacı olarak yer aldı.Siyasetçilerin, domuz gribi konusunu politikalarına alet ederek oy toplama telaşında olduğunu savundu ve domuz gribi konusunu çarpıttıklarını söyledi.Bazılarının yetersiz bilgi vererek insanları yanlış yönlendirdiğini söyleyen Yenen, bunların sonucunda insanlarda hem kafa karışıklığı hem de gereksiz  telaş oluştuğunu söyledi.Domuz gribinin kuş gribinden daha tehlikeli olduğunu çünkü kuş gribi sadece hayvanlardan insanlara bulaştığını, domuz gribinin ise insandan insana bulaşabilen bir virüs olduğunu söyledi.
“Domuz gribi virüsü H1N1′in değişim geçirip daha tehlikeli bir virüs haline gelip gelmeyeceğini bilemeyeceklerini söyleyen Yenen ancak domuz gribi insandan insana bulaştığı için kuş gribi kadar tehlikeli olabileceğini söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.