DR İBRAHİM SARAÇOĞLUNDAN KARACİĞERE LAVANTA KÜRÜ

DR.%C4%B0BRAH%C4%B0M+SARA%C3%87O%C4%9ELU DR İBRAHİM SARAÇOĞLUNDAN KARACİĞERE LAVANTA KÜRÜKaraciğere lavanta kürü:Hepatit B ve C’ye, karaciğer yetmezliğine iyi gelen lavanta, aynı zamanda karaciğerden kaynaklanan ala ve sedef gibi deri rahatsızlıklarını da önlüyor. Hepatit C’nin sebep olabileceği karaciğer kanserine dönüşme riskini büyük ölçüde önleyen, etkin maddelerden biri, lavantanın içerdiği ursolic acid fonksiyonel maddesidir.Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu’na göre, önemli bir nokta da hangi bitki olursa olsun, içerdiği önemli bir etkin madde tek başına veya saf halde istenilen ölçüde veya doğrultuda faydalı olmayabilir. Çünkü, o etkin maddenin metabolizmada arzu edilen başarıyı sağlayabilmesi için, bitkinin içerdiği diğer yardımcı etkin maddelere, medyatör maddeler ve birinci derecede fonksiyonel olan etkin maddenin işlevini artırabilmek için, sekonder maddelere de ihtiyaç vardır.

YAŞLILIK LEKELERİNDE ETKİLİ :Uygulanan bitkisel yardımcı tedavide, sadece etkin maddeyi düşünmemek gerekir. Bu anlamda kullanılan bitkiyi, bir bütün olarak değerlendirmek gerekir. Önemli olan diğer bir husus da kullanılacak olan bitkinin hangi kısımlarının kullanılacağı, ne kadar sürede demleneceği, ne zaman ve nasıl içileceği, ne kadar süreyle, hangi aralıklarla uygulanacağıdır.Derideki bazı rahatsızlıkların nedeni, karaciğerden kaynaklanmaktadır. Lavanta kürü aynı zamanda, halk arasında ala hastalığı olarak bilinen vitiligo, sedef ve deride ileri yaşlarda oluşan yaşlılık lekelerine karşı da önleyici rol oynamakla birlikte, bu hastalıkların tedavisinde de önemli bir yardımcı ve destekleyicidir. Ancak, bu konudaki uygulama dıştan olup hazırlanması farklıdır. Lavanta kürünün başarısını çok daha fazla yükseltmek ve daha hızlı bir şekilde sonuca ulaşabilmek için beslenme şekline dikkat edilerek, bazı takviye uygulamalar yapılabilir.

TAKVİYE UYGULAMALAR

* Her gün öğle yemeklerinden yarım saat önce hiçbir şey ilave etmeden tüketeceğiniz bir porsiyon preslenmiş çilek lapası, karaciğer yetmezliğine karşı önemli bir takviye oluşturur. Tüketeceğiniz çileklerin hormonsuz olasına da özen gösterin

*Genel olarak karaciğer metabolizmasının sağlıklı ve düzenli çalışmasında enginarın katkısı büyüktür. Haftada 2-3 defa bir porsiyon, az suda haşlanmış enginar tüketin. Tuzlamayın ve porsiyon başına 1 çorba kaşığından fazla sıvı yağ kullanmayın. Varsa kalan haşlama suyunu için. *Taze kayısının karaciğer dostu olduğunu unutmayın.

* Beslenme şeklinin uygulanmasında karaciğerin yükü hafiflemekte ve karaciğer rahat çalışmaktadır. Şifa bulan hastalar, bir hekim tarafından teşhis konulan hastalar olup lavanta kürünü bir destekleyici, bir yardımcı tedavi olarak almışlardır. kaynak:netten alıntı

DR İBRAHİM SARAÇOĞLUNDAN KARACİĞERE LAVANTA KÜRÜ Hızlı kilo verme | Kilo vermenin yolları | Kilo verme egzersizleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.