Farklı ve çekici görünme tüyoları

Kadın ruhunun derinliklerindeki rengârenk duyguları çarpıcı tasarımları, son yıllarda koleksiyonlarına yansıtan modacılar, bu yılın saç renklerini ve kesimlerini de çok etkiliyor. Eğer farklı ve çekici görünmek istiyorsanız; bu yılın saç renkleri olan turuncu, civciv sarısı, patlıcan moru ve kızıl tam size göre…

Sıra dışı modacılardan etkilenen saç tasarımcıları, sarı ve siyahın dışında kalan çarpıcı ve cesur tonları bu yılın saç renkleri olarak ilan ediyor. Kızıldan, kırmızıya ve bordodan turuncuya kadar canlı renklerin tüm tonlarını kadınların beğenisine sunan saç tasarımcıları, bu renklerin kadınların içindeki özgüven duygusunu da dışarı yansıttığı görüşünde.

Belirgin kare şeklinde kâküllerin ve kat kat kesimlerin aykırı renkleri çok iyi taşıdığını belirten modacılar, saçlarda farklı renklerin de bu yıl favorileri olduğunu söylüyor.

Sarının büyüsü bu yıl da moda

‘Sarının modası geçmez’ diyen saç tasarımcıları, bu yıl sarının tüm tonlarının kullanılacağını ifade ediyor. Altın-civciv sarısı gibi renklerin özellikle mavi gözlü ve beyaz tenli kadınlara çok yakıştığını belirten tasarımcılar, uzun saçın sarıyı daha iyi taşıdığı görüşünde. Modacılar sarışınlara kesim olarak da kat kat kesimleri öneriyor.

Favorisi asimetrik kesim

S&S Kuaför’ün başarılı tasarımcılarından Selim Biçer, bu yıl kendi favorisinin asimetrik kâküller ve yüksek topuzlar olduğunu ifade ediyor. Kış için vanilya renklerinin çok iddialı olduğunu belirten Biçer, bu tonların kadına hem doğal bir canlılık hem de çekici bir görünüm kazandırdığını kaydediyor. Biçer ayrıca uzun saçın kadına her zaman çok yakıştığını belirtiyor.

Hatlar belirgin

Sosyete Hair Art Güzellik Merkezi’nin usta kuaförlerinden Fikret Alıcı ise bu yıl farklı saçların dişiliği ön plana çıkartıp kadınların daha seksi ve çekici görünmesini sağladığını belirtiyor. Alıcı diğer meslektaşları gibi asimetrik kesimlerin kadınların yüz hatlarını daha çok ortaya çıkarttığını ifade ediyor. Başarılı kuaför renklerde tercihinin ise çikolata ve bej tonları olduğunu söylüyor.

http://www.saglikveguzellik.net/2009/04/02/farkli-ve-cekici-gorunme-tuyolari/


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.