Genç görünmek için küçük ama etkili hileler

Güzellik uzmanları, genç görünmenin ilk koşulunun alışılmış tarzda küçük değişiklikler yapmaktan geçtiğini belirtiyor. Tabii ki kastettiğimiz sadece giyim kuşam değil, makyajda da farklılıkları yakalamak. İşte genç görünmenizi sağlayacak küçük ama etkili makyaj tüyoları…

Eski rujunuzla vedalaşın

Ruj renginizi yıllardır değiştirmediniz mi? Çok büyük bir hata yapıyorsunuz. Bundan kurtulmanın en basit yolu farklı tonlar denemek ve “kendinizi” yeni bir renkte aramak.

Alışık olduğunuz rengin farklı bir tonunu deneyin. Bu minik değişikliğin size kazandıracağı sürpriz: Gözlerinizde bulacağınız yeni bir ışıltı.

Elmacık kemikleri yaratın

Yanaklarınızı belirginleştirmenin doğal bir yolu var: Cildinizden birkaç ton koyu (bronz gibi) bir allık seçin. Elmacık kemiğinin hemen altından başlayarak saç dibine doğru soluklaşmak şartıyla sürün, üstüne altın tonlu bir pudra kullanın.

Yüksek noktalar ışığı yakalar, daha alt bölgeler ise bunun tersini yapar. Sonuç; daha belirgin elmacık kemikleri!

Fondötene dikkat

İşin sırrı fondöten sürmeden önce burun etrafına ince bir kat göz jeli sürmektir. Jel kurudukça makyajın tutunması için daha pürüzsüz bir yüzey oluşmasına neden olur.

Fondöteninizin stick şeklinde olması da daha yararlı olur. Çünkü krem olanlara kıyasla daha sert ve dolayısıyla kuruyup çatlamaya karşı daha uygundurlar.

Kaynak:http://www.saglikveguzellik.net/2010/02/13/genc-gorunmek-icin-kucuk-ama-etkili-hileler/

var reklamstore_region_id = 179854;

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.