GOOGLE SİTE HARİTASI NEDİR

Site Haritaları protokolünü bir webmaster taranabilir için kullanılabilir bir web sitesinde URL’ler hakkında arama motorlarına bilgi vermenizi sağlar. A Sitemap is an XML file that lists the URLs for a site. Bir Site Haritası bir XML dosyası olan bir site için URL’leri listeler. It allows webmasters to include additional information about each URL: when it was last updated, how often it changes, and how important it is in relation to other URLs in the site. It yöneticileri her URL hakkında ek bilgi: include sağlayan en son ne zaman, ne sıklıkla değiştiği, ve nasıl diğer URL’lere ilgili sitede bulunan önemli güncellendi. This allows search engines to crawl the site more intelligently. Bu arama motorları daha akıllıca sitesi tarama sağlar. Sitemaps are a URL inclusion protocol and complement robots.txt , a URL exclusion protocol. Sitemaps bir URL dahil protokolü ve tamamlayıcı robots.txt, bir URL dışlama protokolü vardır.

Sitemaps are particularly beneficial on websites where: Sitemaps özellikle web sitelerinde yararlıdır nerede:

some areas of the website are not available through the browsable interface, or web sitesinin bazı alanlarda göz atılabilir arayüzü, yoksa mevcut değildir
webmasters use rich Ajax or Flash content that is not normally processed by search engines. Web yöneticileri zengin Ajax veya normalde arama motorları tarafından işlenmiş değildir Flash içerik kullanmak.
The webmaster can generate a Sitemap containing all accessible URLs on the site and submit it to search engines. Site yöneticisi bir sitedeki tüm erişilebilir URL içeren ve arama motorlarına gönderebilirsiniz oluşturabilirsiniz. Since Google, MSN, Yahoo, and Ask use the same protocol now, having a Sitemap would let the biggest search engines have the updated pages information. Google, MSN, Yahoo, beri ve şimdi aynı protokolü kullanmak sorun, bir Site en büyük arama motorları güncellenen sayfaları bilgi atalım sahip olacaktır.

Sitemaps supplement and do not replace the existing crawl-based mechanisms that search engines already use to discover URLs. Sitemaps zammı ve mevcut tarama yerini almaz mekanizmalarını, arama motorlarının URL’leri keşfetmek için kullandıkları tabanlı. By submitting Sitemaps to a search engine, a webmaster is only helping that engine’s crawlers to do a better job of crawling their site(s). Bir arama motoruna Haritaları göndererek, bir webmaster sadece motoru tarayıcılarının kendi site (ler tararken daha iyi bir işi yapmak için yardım is). Using this protocol does not guarantee that web pages will be included in search indexes, nor does it influence the way that pages are ranked in search results. [ citation needed ] Bu protokolü kullanmak, web sayfalarının arama dizinlerine eklenmesini olacak, ne de garanti etmez o şekilde sayfalarının arama sonuçlarında sıralanır etkiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.