Hamilelik Sonrası Hızlı Zayıflama

Hamilelik sonrasında hanımların gerçekleştirmek istedikleri en önemli eylem, hızlı bir şekilde kilo vermektir. Zira, gebelik sürecince almak zorunda oldukları kiloların, lohusalık dönemiyle birlikte fazlaca göze batması, hanımlarda bu tarz ihtiyaçların doğmasına sebebiyet vermektedir. Ancak bu tarz bir problemi hamilelik sonrası hızlı zayıflama programları dahilinde sıkıntısızca ortadan kaldırabilmek mümkündür. Bunun için yapılması gereken en önemli şey, sağlıklı diyet programı eşliğinde uygulayacağınız yağ yakma egzersizleri olacaktır. Nitekim, anne sütünün en fazla gerekli olduğu ilk 6 ayı da göz önünde bulunduracak olursak eğer, hamilelik sonrası hızlı zayıflama girişimleri için temkinli davranmakta fayda vardır. Özellikle de vücudun metabolizmasının eski haline dönebilmesi adına, annelerin vitamin ve protein değeri yüksek besinler tüketmesi gerekmektedir. Bunun için de, uzman bir diyetisyen eşliğinde alacağınız sağlıklı diyet listesi içerisine ilave olarak, yağ yakıcı çorba çeşitleri ve protein değeri yüksek ürünler dahil etmeniz gerekmektedir.

Tüm bunların yanı sıra, hamilelik sonrası hızlı zayıflama aşamalarınızda psikolojik açıdan kendinizi rahat ve mutlu etmeniz gerekmektedir. Bunun için de yapacağınız ilk şey vücudunuza zindelik kazandırmak olacaktır. Düzenli uyku programı, saatli yenilecek yemekler ve en önemlisi de hayata ılımlı bir pencereden bakarak devam etmeniz, sizlerin hamilelik sonrası hızlı zayıflama amacınızı gerçekleştirebilmeniz adına bolca katkılar sağlayacaktır. Aksi takdirde, kafa yapısı olarak negatif düşünen bir insanın hangi diyet programını uygularsa uygulasın, olumlu sonuçlar elde etmesi imkansız olacaktır.

Doğum Sonrası Forma Girmenin Tüyoları
Doğum sonrasında forma girebilmek için, ilk olarak lohusalık dönemimde harekete geçmeniz gerekmektedir. Keza, anneler için oldukça sıkıntılar arz eden bu dönemde, uygulanacak olan hafif diyet programları sizlerin daha mutlu ve hızlı bir şekilde forma girmenizde katkı sağlayacaktır.

Lohusalar için Kahvaltı tavsiyeleri
2 kibrit kutusu yağsız peynir, 1 dilim kepekli ekmek
Bir bardak arındırılmış süt
5 zeytin tanesi ve 1 dilim kepekli ekmek
Üç farklı aşamaya ayırmış olduğumuz bu kahvaltı seçenekleri sayesinde, annelerin lohusalık dönemlerinde eski kilolarına kavuşmaları daha kolay olmaktadır. Öte yandan bu dönemlerde uygulanacak bir diğer diyet listesi ise;
Günde en az 7 porsiyon ekmek tüketiniz
Bebekleriniz içinde önem arz edecek olan süt, kaynatarak günde en az iki bardak içiniz.
Sınırsız sebze tüketiniz.
En az 2 litre arındırılmış su içilmesi gerekmektedir.
Özellikle de ara öğünlerde tüketilecek olan meyveler sayesinde, vücut metabolizmasını daha dengeli bir düzeye yerleştirebileceksiniz.
Protein değeri fazla olan besinler günde en az 4 ya da 5 porsiyon olarak tüketilmesinde fayda vardır.

Tüm bunların yanında, hamilelik sonrası hızlı zayıflama işlemini sıkıntısız bir şekilde gerçekleştirebilmeniz adına; bebeğinizle birlikte uzun uzun yürüyüşler, fırsat buldukça yapacağınız egzersizler ve belirli seanslarda alacağınız uzman tavsiyeleri, sizlerin daha kolay bir şekilde forma girmenize yardımcı olacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.