Havuzdan Geçen Hastalıklar

Havuz Hastalıkları,
Havuzdan Bulaşan Hastalıklar,
Havuzdan Geçen Hastalıklar nelerdir,
Havuzdan Geçen Hastalıklar hakkında bilgi

Özellikle yüzme havuzları havaya ve çevreye açık oldukları için, dışarıdan gelen etkilere maruz kalırlar. Bu etkenler arasında mikroplar, bakteriler, virüsler ve mantarlar yer alır. Hastalıklara neden olan mikroplar rüzgar ile veya yüzücüler tarafından havuza taşınırlar.

Son yıllarda havuzlardan kapılan hastalıklar artmaktadır. Bununla birlikte klorun yarattığı astım ve kanser gibi hastalıklar medya da sık sık yer almıştır. Mikropların suya girmesini engeleyemeyiz. Yapabildiğimiz en uygun şey bunları en kısa sürede yok etmektir. Bunu klor ile yaptığımız için, klorun yarattığı tehditleri artırmış oluruz .

Bu sorunları asgariye indirmek amacıyla klor destek sistemleri yaygınlaşıyor. Bunlar arasında oksijen/ ozon üreterek (ozonlama, hidroliz), mineral sistemler (Pool Wizard) ve iyonlaşma üniteleri (bakır ve gümüş) yer alır. Bunlar kullanıldığında klor tüketimi azalır ve dezenfeksiyon daha hızlı ve güvenilir şekilde devam eder.

Havuzun keyfi hastalıkla bozulmadan; dezenfeksiyon ve rutin bakımı aksatmadan yüzme mevsimi boyunca itina ve titizlikle yapılmalıdır.

Havuzlarda bulunan bulaşıcı hastalıklar

Amipli Dizanteri
Cryptosporidiosis
Deri Yangısı
Dizanteri
Gastroenterit
Giardiasis
Hepatit
Keratat

Kolera
Konjonktivit
Lejyoner Hastalığı
Mantar
Menenjit
Salmonellosis
Shigellosis
Tifo

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.