İştah Kesen Yiyecekler Listesi

Kilo vermek istiyorsunuz ancak iştahınız buna bir türlü izin vermiyor mu ?  Çözüm olarak iştah kesen yiyecekler tüketerek buna bir son verebilirsiniz. Kilo verememenin en büyük sorunlarından biridir iştahı kontrol altına alamamak, gün geçtikçe artan bir iştaha sahipseniz birazdan bahsedeceğimiz yiyecekler ile beslenerek kısa zaman dilimi içerisinde fazla kilolarınızdan kurtulup, göbek bölgenizde oluşan yaglanmalara son verebilirsiniz.

İştah Kesen Yiyecekler Listesi
 • Karnabahar; aynı zaman da kilo verme ve vitamin açısından yüksek değerlere sahip olan bir besin maddesidir. Yemeğini ve salatasını yaparak diyet listenize dahil edeceğiniz harika bir iştah kesen yiyecekler listesinin başında yer alır.
 • Çavdar ekmeği; tok tutma özelliği yanı sıra, çavdar aynı zaman da iştah kesme özelliğine de sahiptir. Günlük ekmek ihtiyacınızı çavdar ekmeği ile değiştirebilirsiniz.
 • Yumurta; yüksek protein oranıyla diyet listelerinin ve sporcuların en vazgeçilmezi olan yumurta aynı zaman da iştah kesme özelliği de bulunmaktadır.
 • Ayva ; günlük meyve hakkınızı ayvadan yana kullanarak iştahınızı kontrol altına alabilirsiniz.
 • Badem; özellikle diyetisyenlerin tavsiye etmiş olduğu badem hem ara öğünlerinizde sizi tok tutarken aynı zamanda iştahınız da baskılanmış olacak.
 • Salatalık; çok az kalori,si ile hem daha az kalori almanıza aynı zamanda iştahınızı kapatmaya destek olacaktır.
 • Yağsız et; ana öğünlerinizde yağsız et tercih ederek, sağlıklı bir ana öğün atlatmış olurken iştahınız kapatarak bir sonraki öğünde daha az açıkmış olacaksınız buda gereksiz kalori alımının önüne geçmiş olur.
 • Yeşil çay; zayıflama çaylarının şahı olarak adlandırılan yeşil çay hem metabolizmanızı artırır, yağ yakar, aynı zamanda iştahınızı keser. Her öğün,den sonra içeceğiniz bir fincan yeşil çay iştahınızı keser ve zayıflamanızı hızlandırır.
 • Tarçın; iştah kesen yiyecekler listesinde en başarılı sayılan tarçın,ın kullanım alanları çok fazladır. Hem çubuk hem toz tarçın olarak aktarlarda bulacağınız tarçını yemekler de tatlılarda, zayıflama çaylarında vb. bir çok yerde kullanarak hem tat olarak sizi daha çok tatmin eder aynı zaman da iştahınızı kapatır.
 • Maydanoz; bir çok diyet listesinde özellikle tavsiye edilen maydanozun bir başka özelliği de iştahı kesmesidir. Salatalar da bolca tüketeceğiniz maydanoz idrar söktürücü özelliği yanında iştahınızı da kapatarak vücuttaki fazla ödemi de atar. Yemeklerde, salatalarda kullanabileceğiniz gibi kaynatıp suyunu içerek de faydalanabilirsiniz.
 • Maden suyu; doğal mineral deposu maden suyuyla iştahınızı kesebilirsiniz. Günde tüketeceğiniz bir adet maden suyuyla kilo vermeniz çok daha kolay olacaktır.
 • Sirke; salatalara kullanmış olduğunuz sirkenin aynı zaman da doğal bir iştah kesici de olduğunu belirtmek isteriz. Zayıflama etkisi olduğu her yerde söylenen sirke salataların yanı sıra sabahları aç karnına suya katarak içerek daha hızlı kilo verebilirsiniz.

İştahınızı kontrol altına almak için günlük yiyecekleriniz arasına bu yiyeceklerden koyarak iştahınız kontrol altına alınmış olabilir. Yemek yemeyi keyifli hale getiren iştah hissiyle baş edebilmeniz böylelikle daha kolay olacaktır. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.