Kadınlarda saç dökülmesi kellik

Kadınlara da saç ekilebilir

Ekilen saçlar özel bakım gerektirir mi?
Kesinlikle özel bakım gerektirmez. Bugüne kadar saçlarınıza yaptığınız her işlemi güvenle uygulayabilirsiniz.(Kestirme, yıkama, şekil verme, boya, jöle vs.)

Ekilen saçların ömrü ne kadardır?
İki kulak arasındaki bölgede bulunan saç kökleri genetik olarak dökülmemeye şifrelenmiştir. Yaşam boyu saç üretirler. Bu kökler nakledildikleri yerde kendi gen özelliklerini taşıyacaklarından dolayı sizinle birlikte ömür boyu yaşayacaklardır.

Saçları korumak için ne yapmak gerekir?
Saçın ihtiyacı olan bütün vitamin, mineral gibi maddelerin karışımından elde edilen bir sıvıyı saç köklerinin bulunduğu alana enjekte ederek yapılan mezoterapi işlemiyle saç dökülmesi durdurulabilir.

Gelecekte saç ekiminin yerini alabilecek ve hastaya daha doğal bir görünüm kazandırabilecek seçenekler olacak mı?

Şu anda erkek tipi saç dökülmesindeki en etkili tedavi şekli saç ekimidir. Halen saç klonlaması üzerine çalışmalar devam etmekle birlikte henüz elde edilen bir sonuç yoktur. Eğer bu başarılırsa saçlı deriden alınacak birkaç saç folikülü, laboratuar ortamında çoğaltılarak kısıtlama olmaksızın saçsız alana ekim yapmak mümkün olabilecektir.

Saç ekimi kadınlarda da uygulanabilir mi?

Kesinlikle uygulanabilir. Sonuçlar son derece yüz güldürücüdür.

Kadınlarda saç dökülmesi kellik

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.