Kansızlığa

Kansızlığa ne iyi gelir? İlaçların yanında doğada kanı sulandıran besinlerde mevcuttur. Kanı sulandırıp inceltmek için ne yapılabilir?  aşağıdaki yiyecekler tüketilebilir.

Meyveler : Limon greyfurt portakal suyu
Sebzeler :  Maydanoz, havuç, karalahana
Ayrıca kiraz dut ve  kara üzüm  de kanı sulandırır. Dikkat edilecek olursa kanı incelten yiyecekler genelde c vitamini fazla olan yiyeceklerdir. Spor  aşırı kilo ve stresten uzak durmak da kanı inceltir.
Kan koyulaşması beyin ile ilgili hastalıklara neden olur . kalp ve damar hastalıklarına yol açabilir.
Kanı koyulaştıran besinler arasında ise k vitamini fazla olan besinler  fazlasıyla yer alır
Kanola ve Soya Yağı , Sığır ve Tavuk ciğeri, Yeşil çay lahana kıvırcık k vitamini yüksek olan besinler olup aşırı tüketmemek gerekir.
Kanı sulandırmak için meyve sebze bitki yerine önce doktorunuza danışmalısınız. Aşırı sulandırma başka hastalıklara da neden olabilir.

anemi | İlaçlar neye iyi gelir? Hangi ilaç ne işe yarar konulu resmi olmayan farmakoloji portalı

 • KLORA 250 mg kapsül
  by ilaç on 25 Şubat 2022 at 22:21

  İlaç Kullananlar için Uyarılar :   Ticari-Jenerik ismi: KLORA 250 mg kapsül Neye iyi gelir ve kullanımı nasıldır?: Kloramfenikol adlı etken maddeyi içinde bulundurur. KLORA kapsül, tifo, paratifo, beyin apsesi, salmonella menenjiti, bakteriyemi, Riketsiyözda; bakteriostatik etkiye sahip, Protein sentezini inhibe edici, antibiyotik olarak KLORA DOZAJI: 50 mg/kg/gün (4 eşit doza bölerek uygulanır) KLORA Kontrendikeleri: aşırı duyarlılık.  karaciğer KLORA 250 mg kapsül İlaçlar neye iyi gelir?.

 • HYDMOXİA 500 mg sert kapsül
  by ilaç on 19 Şubat 2022 at 18:40

  Neye iyi gelir ve kullanımı nasıldır? : Hidroksikarbamid adlı etken maddeyi içinde bulunduran HYDMOXİA 500 mg sert kapsül, aşağıdaki vakıalarda uygulanır: 1-Neoplastik Hastalıklar: HYDMOXİA melanom ve dirençli kronik miyelositik lösemi tedavisinde endikedir.  Radyoterapi ile beraber serviks kanseri ve baş ve boyun bölgesindeki (dudaklar hariç) primer skuamöz hücre kanserlerinin tedavisinde uygulanır. 2-Orak Hücreli Anemi: HYDMOXİA erişkinlerde orak hücreli aneminin tedavisinde HYDMOXİA 500 mg sert kapsül İlaçlar neye iyi gelir?.

 • HYDREA 500 mg kapsül
  by ilaç on 18 Şubat 2022 at 05:40

  Neye iyi gelir ve kullanımı nasıldır? : Hidroksiüre adlı etken maddeyi içinde bulunduran HYDREA 500 mg kapsül, şu vakıalarda etki gösterir. 1-Melanom ve dirençli kronik miyelositik lösemi tedavisinde endikedir.  Radyoterapi ile beraber serviks kanseri ve baş ve boyun bölgesindeki (dudaklar hariç) primer skuamöz hücre kanserlerinde uygulanır. 2-Erişkinlerde orak hücreli aneminin tedavisinde endikedir. Ağrılı vazo-oklüzif krizlerin sayısını ve şiddetini azaltır. HYDREA 500 mg kapsül İlaçlar neye iyi gelir?.

 • FERRUM HAUSMANN 50 mg/5 ml Şurup
  by ilaç on 06 Şubat 2022 at 00:48

  Demir III hidroksit adlı etken maddeyi içinde bulunduran FERRUM HAUSMANN Şurup sırasıyla; Kan ve Kan Yapıcı Organlar, Kansızlık (Anemi) İlaçları, Demir Eksikliği İlaçları, Demir trivalant ve demir III hidroksit şeklinde sınıflandırılmış olup, B03AB05 ATC koduyla İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumundaki ruhsatlı ilaçlar arasında yer alır. Eczaneden normal reçeteyle temin edebileceğiniz FERRUM HAUSMANN Şurup, ABDİ İBRAHİM FERRUM HAUSMANN 50 mg/5 ml Şurup İlaçlar neye iyi gelir?.

 • FERRUM HAUSMANN Damla 30 ml
  by ilaç on 04 Şubat 2022 at 23:48

  Neye iyi gelir ve kullanımı nasıldır? : Etken maddesi Demir III Hidroksit Polimaltoz kompleksidir. FERRUM HAUSMANN damla, çeşitli nedenlere bağlı vücuttaki demir eksikliğinde ve bu eksikliğin neden olduğu kansızlığın (anemi) iyileştirilmesi ve önlenmesinde; gebe veya emziren kadınlarda, çocuklarda demir takviyesi için kullanılmaktadır. FERRUM HAUSMANN damla Kullananlar için Uyarılar : FERRUM HAUSMANN, bir demir ilacı olup, İlacın etken madde FERRUM HAUSMANN Damla 30 ml İlaçlar neye iyi gelir?.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.