Kansızlığa

Kansızlığa ne iyi gelir? İlaçların yanında doğada kanı sulandıran besinlerde mevcuttur. Kanı sulandırıp inceltmek için ne yapılabilir?  aşağıdaki yiyecekler tüketilebilir.

Meyveler : Limon greyfurt portakal suyu
Sebzeler :  Maydanoz, havuç, karalahana
Ayrıca kiraz dut ve  kara üzüm  de kanı sulandırır. Dikkat edilecek olursa kanı incelten yiyecekler genelde c vitamini fazla olan yiyeceklerdir. Spor  aşırı kilo ve stresten uzak durmak da kanı inceltir.
Kan koyulaşması beyin ile ilgili hastalıklara neden olur . kalp ve damar hastalıklarına yol açabilir.
Kanı koyulaştıran besinler arasında ise k vitamini fazla olan besinler  fazlasıyla yer alır
Kanola ve Soya Yağı , Sığır ve Tavuk ciğeri, Yeşil çay lahana kıvırcık k vitamini yüksek olan besinler olup aşırı tüketmemek gerekir.
Kanı sulandırmak için meyve sebze bitki yerine önce doktorunuza danışmalısınız. Aşırı sulandırma başka hastalıklara da neden olabilir.

anemi | İlaçlar neye iyi gelir? Hangi ilaç ne işe yarar konulu resmi olmayan farmakoloji portalı

 • VEGAFERON 50 mg/ml Oral Damla
  by ilaç on 24 Nisan 2020 at 10:26

  Neye iyi gelir ve kullanımı nasıldır? : Etken maddesi Demir III Hidroksit Polimaltoz kompleksidir. VEGAFERON damla, çeşitli nedenlere bağlı vücuttaki demir eksikliğinde ve bu eksikliğin neden olduğu kansızlığın (anemi) iyileştirilmesi ve önlenmesinde; gebe veya emziren kadınlarda, çocuklarda demir takviyesi için kullanılmaktadır.   VEGAFERON Oral Damla Kullananlar için Uyarılar : VEGAFERON damla, bir demir ilacı olup, İlacın etken VEGAFERON 50 mg/ml Oral Damla İlaçlar neye iyi gelir?.

 • VEGAFERON ŞURUP
  by ilaç on 23 Nisan 2020 at 11:25

  Neye iyi gelir ve kullanımı nasıldır? : Bir demir ilacı olan VEGAFERON şurup, çeşitli nedenlere bağlı vücuttaki demir eksikliğinde ve bu eksikliğin neden olduğu kansızlığın (anemi) iyileştirilmesi ve önlenmesinde; gebe veya emziren kadınlarda, çocuklarda demir takviyesi için kullanılmaktadır.   VEGAFERON Şurup Kullananlar için Uyarılar : Etken maddesine veya diğer bileşenlerden birine geçmişte bir hassasiyet durumu geliştiyse; VEGAFERON ŞURUP İlaçlar neye iyi gelir?.

 • VEGAFERON 50 mg Film Tablet
  by ilaç on 22 Nisan 2020 at 12:25

  Neye iyi gelir ve kullanımı nasıldır? : Bir demir ilacı olan VEGAFERON tablet, çeşitli nedenlere bağlı vücuttaki demir eksikliğinde ve bu eksikliğin neden olduğu kansızlığın (anemi) iyileştirilmesi ve önlenmesinde; ayrıca emziren veya gebe kadınlarda demir takviyesi için kullanılmaktadır.   VEGAFERON 50 mg Film Tablet Kullananlar için Uyarılar : Etken maddesine veya diğer bileşenlerden birine geçmişte bir hassasiyet VEGAFERON 50 mg Film Tablet İlaçlar neye iyi gelir?.

 • VEGAFERON FORT film tablet
  by ilaç on 21 Nisan 2020 at 13:25

  Neye iyi gelir ve kullanımı nasıldır? : Etken maddesi Demir III Hidroksit Polimaltoz kompleksi, folik asit olan Çeşitli nedenlere bağlı vücuttaki demir eksikliğinde ve bu eksikliğin neden olduğu kansızlığın (anemi) iyileştirilmesi ve önlenmesinde; VEGAFERON FORT ayrıca emziren veya gebe kadınlarda demir ve folik asit gereksiniminin tedavisi için uygulanmaktadır.   VEGAFERON FORT film tablet Kullananlar için Uyarılar : Sizde VEGAFERON FORT film tablet İlaçlar neye iyi gelir?.

 • PEDIPAR 120 mg Süspansiyon (Bebek ve Çocuklar İçin)
  by ilaç on 04 Aralık 2019 at 16:50

  Neye iyi gelir ve kullanımı nasıldır? : Etken maddesi  Parasetamol olan PEDIPAR 120 mg Süspansiyon (Bebek ve Çocuklar İçin), hafif ve orta dereceli ağrı ve ateş vakıalarında kullanılan, ağrı kesici ve ateş düşürücü bir preparattır. Süt çocukları ve küçük çocuklarda, soğuk algınlığı ve gribal enfeksiyonlar ile beraber görülen ağrı ve ateş vakıalarında, diş çıkarma döneminde ve aşı sonrası görülen ağrı ve ateş vakıalarında, PEDIPAR 120 mg Süspansiyon (Bebek ve Çocuklar İçin) İlaçlar neye iyi gelir?.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.