Kaş dökülmesinde ve ekilmesinde yeni yöntem

Kaşlar yüz estetiğini oluşturan ve bu bütünlüğü sağlayan temel çizgilerinden biridir. Duygularımızı ifade ederken ondan yararlanırız
Fakat zamanla hormonal problemler, travmalar, yanıklar, enfeksiyonlar, sistematik hastalıklar, genetik sebepler veya cilt hastalıkları gibi çeşitli sebeplerden dolayı kaşlarda seyrelmeler veya tamamen kayıplar görülmektedir. 
Günümüzde dış görünüşüne önem veren birçok kadın ve erkek kaş dökülmelerine ve bölgesel kaş kayıplarına karşı kaş ekimi yaptırmaktadır.
Neden Kaş Ektiririz ?
Güzel gözükmek, güzel bakmak, kaşlarımız seyrek ise dolgun ve belirgin görünmesini sağlamak, yara veya yanık izi varsa kapatmak için kaş ektiririz. Bazen yanlış kaş alımı, yanlış kalıcı makyaj uygulamaları yüz ifademizi bozar, bu nedenlerden dolayı da kaş ektirebiliriz.Güzel bakışlara sahip olmak en doğal hakkımız işte bu yüzden kaş ekimi yaparak kendimizi daha iyi hissedebiliriz.Bazı bayanlar her sabah ellerinde kaş kalemi ile makyajlarını tamamlamak zorunda kalırlar yada geçici kaş kalemi kullanarak günü kurtarırlar, peki ya denize girersek ya da terlersek!!! Eyvah hemen bir ayna bulup kalemi tazelemeliyim endişesi yaşarlar.Bu eziyetlerin hepsine sadece iki saatinizi ayırarak son verebilirsiniz.
Kaş ekimi yaptırmadan  önce nelere dikkat etmeliyiz ?
“ Estetikle ilgili yapacağımız tüm uygulamalarda temel amacımız daha güzel görünmek ve kendimizi mutlu hissetmektir.’’ Yanlış uygulamalar sonucu üzülebiliriz. Kaş ekimi ya da kaş nakli profesyonellik ve tecrübe gerektiren bir uygulamadır. Yüzümüzün anlamını kaşlarımız belir. Kaş ekiminin şeklini belirlemede; yüz yapınız , saç ve kaş renginiz, yaşınız oldukça önemlidir. Milimetrik hesaplarla kaş ekmekte fayda vardır” dedi.
Doğal kaş ekmek, doğal açı vermekle alakalıdır, ortalama 25 derece açıyla ekim yapılmalıdır. Kaş ekimi yapacak kurumun ve uzmanın lütfen önceden yapmış olduğu çalışmaları görünüz, mümkünse eski hastaları ile irtibata geçiniz. Hastane ortamında, plastik cerrah ve hemşireler eşliğinde kaş ekimi yaptırmalısınız.
Kaş ekimi nasıl yapılır?
Saç Ekim ve Estetik Koordinatörü Safiye Kurt; kaş naklinin kaş kaybı sorununu ortadan kaldırdığını ifade ederek bu yöntemi şöyle anlattı: Yüz şekliniz, ten renginiz, kaş renginiz kas dizayniniz yapilirken dikkate alinmasi gereken önemli unsurlardan biridir, ayrıca şakak, burun, alın mesafeleriniz ölçülür, yüz ifadenize göre bir çizim yapılır.Sizde kendi kararlarınızı ve istediğiniz modeli belirterek  güzel bir iş birliği yapabilirsiniz.Karar verilen şekil fotoğraflanıp operasyona başlanır.
Kaş ekiminde nakledilecek kökler ensenizdeki saçlarınızdan, koltuk altı kıllarınızdan alınır. Alınacak greftlerin (köklerin) bölgesi lokal anestezi ile uyuşturulur. Ortalama 1-2 dk hafif bir acı hissedersiniz. 20-30 dk içerisinde greftleriniz(kökleriniz )alınmış olur. Sonra kaşınızın ekim yapılacak bölgesi  yine lokal anestezi ile uyuşturulur ve köklerin implantasyonunu sağlayan 0.6mm çapında kanallar açılır.Kanal açma işlemi ortalama 30 dk sürer. Ardından 1 saat kaş ekimi yada kök nakli sürer. Bu aşamalar ortalama 2 saatte bitecektir. Seçtiğiniz ekip işinde uzman ise minimum acı, sıfır risk,maksimum memnuniyetle evinize dönersiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.