Kuru Saç Bakımı

kurusac Kuru saçlara neden olan faktörler, hormanal ve çevresel faktörlerdir. Hormonal faktör sebumun yetersiz kalması, çevresel faktörler ise,  perma, aşırı sıcak ve boyama olarak söylenebilir.

Kuru saç için yapılması gereken en başta;
Yıpranana saçları şapuanla yıkamadan önce, besleyici bir ürünle yıkayınız. Ve saçınızı düzgün bir şekilde nüfuz etmesini sağlayın. Bu yönde tavsiyemiz sıcak havludur. Sıcak havluyu başınıza sarmak ürünün saçınıza iyice nüfuz etmesini sağlar.saç yıkamak

Saçlarınızı saç tipinize uygun bir şampuanla yıkayınız. Yıkarken  kafanızı kazımayın. Tırnaklarla yapılan kazıma kepeklere neden olmatadır. Bir şey tedavi edeyim derken heycan veya sinirle başka şeyi bozmayın.  En iyi yıkama şekli, parmak uçlarıyla oval şekilde masaj yaparak yıkamaktır.

Saçlarınızı yıkadıktan hemen sonra, saç kremleriyle saçınızı destekleyin. Saç kremlerini özellikle saçlarınız uç bölümlerine sürün.

Daha sonra haftada yada on günde bir gibi periyotlarla saçlarınıza maskeler uygulayınız.

Saçlarınızı kurutmamak için saçınızı yüksek ısıdan uzak tutmak gereklidir. Bu yüzden güneşlenirken saçlarınızı bir şapkayla koruyunuz.

Kuru Saç Bakımı” için bir yorum

  1. bu konu için aslında bir çok konuda yararlı ve bilgilendirici dökümanları bu web sitesinde bulmak mümkün. Web sitenizdeki tüm yayınları yakından izliyoruz kaliteli bir web sitesi emeği geçen arkadaşlara teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.