Libidoya

Düşük Libidoya ne iyi gelir?

Tıbbi tedavi yöntemlerinin yanısıra Libido düşüklüğüne iyi gelen bitkiler ve gıdalar oldukça fazladır. Libido artırmak için bazı fiziksel ve duygusal öneriler bulunmaktaysa da bazen bu yöntemler yetersiz kalır ki işte burada alternatif tıp ürünleri ve bitkisel tedaviler erkek ve kadın farketmeksizin çiftlere yararlı olabilir.

DÜŞÜK LİBİDO SORUNUNA İYİ GELEN BİTKİSEL KARIŞIMLAR

  • Akarakara (Anacyclus pyrethrum, Pire Otu, anacylus ): Güçlü bir cinsel güç artırıcı bitki olup, cinsel ömrü uzatır. Aynı zamanda erkeklerde erken boşalma gibi cinsel problemlerin tedavisinde, düşük libido sorunlarında çok faydalıdır. Akarakara (pire otu) erektil disfonksiyon ve iktidarsızlık gibi problemlere iyi gelir ve sperm sayısını arttırmaya yarar.
  • Ashwagandha (Hint ginsengi – Withania somnifera ): Bu bitki  düşük libidoyu artırır ve diğer cinsel sorunların çözümüdür. Ashwagandha kan dolaşımını artırırak, dayanıklığı artırarak ve sperm sayısını çoğaltmaya yararlıdır.
  • Ginseng:  Çin tıp dünyasının ünlü bitkilerinde biri olan ginseng, cinsel gücü artırmakta ve düşük libidoyu yükseltmek için kullanılır. Tabi sadece faydası bununla sınırlı değil; Ginseng bitkisi tansiyon düzenleye, kalbi güçlendirmeye, kolesterolü düşürmeye iyi gelir. Bunlara ek olarak merkezi sinir sistemini uyaran ve özellikle yorgunluğa iyi gelen özelliklere sahiptir.
  • Shilajit (Asphaltum): Bu afrodizyak bitki vücut bağışıklığını artırarak düşük libido probleminde afrodizyak ajan olarak görev yapar. Shilajit Kan dolaşımının artmasına neden olarak penis ve testis bölgesine doğru kan toplanmasını sağlar. Bu nedenle sperm kalitesi ve sperm sayısının fazlalaşmasına iyi gelir. Aynı şekilde kanı temizleyen, vücut gücünü ve direnci artıran, depresyon, ruhsal yorgunluk ve stres ile mücadelede çok faydalı bir bitkidir.
  • Safed müsli (Chlorophytum borivilianum ):  Alternatif Viagra olarak da isimlendirilen Safed müsli en etkili afrodizyaklardan biridir. Kökleri ise yalnızca cinsel kuvveti arttırmak için değil, aynı zamanda fiziksel dayanıklılığı artırmaya iyi gelir. Ek olarak anksiyete ve stres ile mücadelede yararlıdır.İŞTE SİZE LİBİDOYA İYİ GELECEK ve EVDE YAPABİLECEĞİNİZ YİYECEKLER :

Yukarıdaki bitkisel ürünleri bulamıyorsanız veya nasıl kullanılacağını bilmiyorsanız libidoyu artırmak için evde tüketebileceğiniz besinler:

Latince ismi Phasleolus Mungo olan bitki ile tatlı bir çorba hazırlayabilirsiniz. Tarifi: Phasleolus mungo ile pirinç, buğday ve yeşil biberi eşit oranda karıştırıp, toz haline gelinceye kadar ezin. Elde ettiğiniz karışımı tabii tereyağı içinde kızartın ve sonra süt ile pişirin. Karışıma şeker ekledikten sonra yemek gerekir.

Bir miktar suyun içine Triphala tozu (Emblica officinalis, Terminalia chebul ve Terminalia belerica) karıştırıp. yarım saat beklettikten sonraiçine bal ekleyin. Her sabah düzenli olarak yerseniz libidoya çok iyi gelir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.