Limonlu Su İçmenin Zayıflamaya Etkisi

Fazla kilolar son dönemlerde hepimizin ortak sorunu olmuş durumda, fazla kilolarımızdan kurtulmak için yapılan diyetler, egzersizler, zayıflama çayları, zayıflama hapları, arınma programları falan derken zayıflamak için hemen her güne yeni bir şey çıkmakta. Son zamanların en popüler zayıflamaya yardımcı kürlerden birisi ise limonlu su. Birçok yerde limonlu su içmenin zayıflamaya etkisi olduğu belirtilmekte. Limonlu su hakkında tüm bilinmeyenlere değinelim.

Neden Limonlu Su İçmeliyiz:
 • Her sabah içilen büyük bir bardak limonlu ılık su içerisindeki c vitamini sayesinde güne zinde ve enerjik başlamanızı sağlar.
 • Kabızlığı giderdigi gibi, limonlu su içmenin zayıflamaya etkisi olduğuda bilinmekte.
 • Vücudun içindeki çöp sayılan yağ oranını düşürerek tansiyonu dengeler.
 • Sabahları içilen bir bardak limonlu su vücudun tüm gece kaybetmiş olduğu vitamin ve minerallerin yerine konulmasını sağlar.
 • Doğal vitamin ve mineral deposu olması açısından uzmanlar tarafından içilmesi tavsiye olunur.
 • Aynı zamanda cildin nemlenmesini sağlar.
Limonlu Su İçmenin Zayıflamaya Etkisi Nelerdir?
 • Bu konuda uzmanların görüşleri şu şekildedir; sabahları aç karnına içilen sıcak limonlu su mide,de hemen hemen 80 dakika kalmakta. Mide,de 80 dakika kalan limonlu su vücudu tok tutacağından kişinin daha az yemek yemesini dolaylı olarak da zayıflamaya çok fazla sebebiyet verir.
 • Limonlu su idrar söktürücü özelliği bulunmaktadır. İdrar yollarını temizlemekle vücutta bulunan fazla suyun atar.
 • Özellikle kış aylarında ve regl dönemlerinde vücut çok fazla su tutar ve fazlasıyla ödem oluşmasına neden olur. Limonlu su ise idrar söktürücü özelliği sayesinde vücutta oluşan fazla ödemin idrar yoluyla atılmasını sağlayarak kilo kaybını kolaylaştırır.
 • Ancak uzmanlar limonlu suyu soğuk yerine sıcak içmeyi tavsiye etmekte. Sebebi ise soğuk suyun iştah açıp yemek yemeye yol açıyor, sıcak su ise kişiye tokluk hissi verdiği için zayıflama ya destek olduğu belirtilmekte.
 • Aynı zamanda yapılan araştırmalar da, araştırmacılar; ‘ zayıflamak isteyenler, sıcak su içmeli, sıcak su bağırsakları daha hızlı çalıştırıp daha çok kilo vermenizi sağlar’ demektedirler.
 • Limonlu su sadece sabahları değil, limonlu su içmenin zayıflamaya etkisini artırmak için her öğünden yarım saat önce büyük bir bardak limonlu su içmek zayıflama programınıza destek olacaktır.
 • Özellikle kabızlık sorunu çekenler kilo almanın ve kilo verememenin en büyük etkilerinden birininde kabızlık olduğu bilinir. Kabızlık sorununuzu ortadan kaldırmak için gün içerisinde ve öğünler arasında limonlu ılık su içerek bu sorununuzdan rahatlıkla kurtulabilirsiniz ve kilo kaybı yaşamaya başlarsınız.
Limonlu su içmek belirttiğimiz gibi sadece kilo kaybı için değil birçok rahatsızlığında önüne geçmektedir. Çeşitli hastalıklardan korunmak, günlük c vitamini ihtiyacınızı karşılamak için, cilt güzelliğiniz ve daha sağlıklı güçlü tırnaklar için özellikle sabahları ve her öğünden önce bir bardak ılık limonlu suyunuzu ihmal etmeyin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.