MAFSAL AĞRISI

MAFSAL AĞRISI

Mafsal hastalıklarım tedavi için eski hekimlerin kullan, dıkları ilaçlardan bir kısmı şunlardır: 1- Mahmude 7 gram Sürincan 7 gram Karanfil 10 gram Zencefil 10 gram Kimyon 17 gram Ud-i hindi 20 gram Süzme bal 200 gram
Bu eczaları iyice döğmeli bal ile karıştırıp macun yapmalı. Sabah akşam 10 gram bir bardak suda şerbet yaparak içilir. Birkaç gün devam edilirse mafsal ağrısını tedavi eder. Siğatiye de faydalıdır.
2- 600 gram taze üzerlik tohumu soğuk su ile üç kere yıkanır. Demir tava veya saç üzerinde kurutmahdır. (Üzerlik tohumlarının kavrulmamasma dikkat etmelidir.) Akşam yatarken 6 gram üzerlik tohumu yutulur, ilaç bitinceye kadar devam edilir. İksir gibi ağrıları kestiği görülür. Acaip bir ilaçtır. Ayrıca bedendeki ağrıları ve vücuttaki soğuk algınlığını tedavi eder. Yelleri defeder. Uykusuzluğu giderir. Balgam söktürür. Sar’a hastalığını tedavi eder. Varis için faydalıdır. Mideyi ıslah eder. Vücuttaki yaralan tedavi eder.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.