Sigara bırakmak isteyenlere ilginç yöntemler


Sigarayı bırakmakta zorlanıyorsanız bir de ilginç bir şeyler yaparak sigarayı bırakmayı deneyebilirsiniz. Bakalım bu yöntemler işinize yaracak mı? İşte birbirinden ilginç sigara bırakma yöntemleri…

Koku

İçtiğiniz sigara izmaritlerini içi su dolu bir kavanoza koyun. Canınız sigara içmek istediğinde kavanozun kapağını açın ve suyu koklayın. Kokudan sonra bir daha canınız sigara içmek istemeyecektir.

Kanıtı gömün

Sigaradan kurtulmanın ilginç yollarından biri de sigara paketini gömmek olacaktır. Evdeki vazonun içine sigara paketinizi gömün. Toprağın altında kalacak olan paketi her sigara içmek istediğinizde almak zorunda kalacaksınız. Bu da bir zaman sonra sıkılmanızı belki de içmekten vazgeçmenizi sağlayacaktır.

Karbonat kokteyli

Amerika’da yaşayan Joanne Fanizza sigarayı bırakmak için şöyle bir yöntem uyguluyor; “Bir gazetede bir doktorun sigarayı bırakmak için haftada iki gün bir bardak suya bir çay kaşığı kabartma tozu koyduğunu, ikinci hafta bunu haftada bire düşürdüğünü okumuştum. Bu yöntemi ben de denemeye karar verdim ve gerçekten başarılı oldu.”

Hipnoz

Hipnoz yöntemiyle sigarayı bırakmak da iyi bir fikir olabilir. Günümüzde hipnoz birçok sorunun tedavisinde kullanılıyor.

İddiaya girin

Sigara içen bir arkadaşınızla iddiaya girebilirsiniz. Sigarayı bırakmayı başaran parayı alır.

Canınız isterse

Canınız sigara içmek istediğinde yapacağınız en çılgınca şeylerden biri de köpek bisküvisi yemek olacaktır. Böylece sigara kadar kötü bir şey yemiş olacaksınız.

Gözünüz ödülde olsun

Ailenizden biriyle iddiaya girin ve sigarayı bırakmanız karşılığında size bir şey almasını ya da bir şey ısmarlamasını sağlayın. Örneğin sigarayı bir ay içinde bırakırsanız size pahalı bir restoranda yemek ısmarlasın böylece daha azimle bırakmaya çalışırsınız.

Teknolojiden faydalanın

Çeşitli internet sitelerinde grup açabilir ve ismini de “Grubun üye sayısı 500′e çıktığında sigarayı bırakacağım” koyabilirsiniz. Grubun üye sayısı istediğiniz rakama ulaştığınızda mecburen sigarayı bırakacaksınız demektir.

var reklamstore_region_id = 179854;

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.