YIPRANAN SAÇLARA

YIPRANAN SAÇLARA NE İYİ GELİR ?

 

Saçlarımız bir çok farklı sebepten dolayı yıpranabilir.

Özellikle yaz günlerinde yoğun güneşe maruz kalan saçlarınız doğal olarak yıpranır. Eğer denize giriyorsanız doğal olarak bu yıpranma çok daha fazla artacak ve saçlarınız bakımsız bir hal alacaktır.

Yıpranan saçlar için ne yapılır ? 

Saçların üzerindeki olumsuz etkiyi azaltmak için bir çok farklı Maske uygulayabilirsiniz. Ayrıca saç bakımınızı tam anlamıyla gerçekleştirmek için bir çok farklı bakım uygulamanız faydalı olacaktır.

Saçları Sağlığına kavuşturan maskeler ;

Özellikle yaz aylarında aşağıda belirttiğimiz maskeleri haftada 1 defa uygulamanızı öneriyoruz. Böylece sıcağın olumsuz etkilerinden saçlarını korumuş olacaksınız.

 

  • Saç maskeleri uygulayın
yipranan-saclara-ne-iyi-gelir-muz-sac-maskesi

Muz Saç Maskesi; 2 adet muzu ezerek püre haline getirin, içerisine 1 buçuk çorba kaşığı bal, 2 tatlı kaşığı hindistan cevizi yağı, 3 tatlı kaşığı zeytinyağı koyun ve tamamı ile homojen olana kadar karıştırın

Uygulanışı: bu karışımı 5 dakika beklettikten sonra saçlarınıza saçlarınızın her noktasına nüfuz edecek şekilde iyice sürün bir bone ile saçlarınızı örtün. 10-15 dakika sonra saçlarınızı yıkayın

yipranan-saclara-ne-iyi-gelir-avokado-sac-maskesi

Avokado Saç Maskesi; 1 adet avokado yu ezerek iyice püre haline getirin. İçerisine 3 tatlı kaşığı badem yağı ve  120 ml süt koyarak iyice homojen olacak şekilde karıştırın.  

Uygulanışı: karışımı 5-10 dakika dinlendirdikten sonra, Saçlarınıza diplerine iyice yedirecek şekilde iyice bulayın. saç köklerinize 2 dakika parmaklarınızla yavaş yavaş masaj yapın. 20 Dakika bir boneyle saçlarınızı kapatarak 20 dakika bekletin ve sonra bol su ile temizledikten sonra yıkayın.  

Karışık Yağı Maskesi: Yukarıdaki malzemelerin tümünü 1 muz,1 avokado olacak şekilde karıştırarak 5 dakika dinlendirerek 20 dakika uygulayabilirsiniz.

  • Saçlarınızı saç ürünlerinden arındırın 

Saçlarınızı kozmetik ürünlerden arındırmanız sağlığı için çok önemlidir. Bunun için LİMON kullanın.

Taze sıkılmış limonu saçlarınıza iyice yedirin ve 15 dakika sonra bolca su ile yıkayın . Böylece limonun içerisindeki asitikler saçlarınızdaki kimyasalları zarar vermeden arındıracaktır.

  • En son süt ile yıkayın. 
yipranan-saclara-ne-iyi-gelir-sut

Saçlarınıza saç kremi yerine süt uygulatın.

Saçlarınızı şampuanlamanızdan sonra iyice durulayıp süt dökün ve iyice yayın. 8-12 dakika arası bekletin ve iyice durulayın.

Süt saçlarınızı güçlendirecek ve saç kremi gibi yıpratmayacaktır.

 

  • Saç kırıklarınızı mutlaka aldırın

Saçlarınızın kısalmasından korkarak kırıklar ile asla yaşamayın. Bu kırılan saçlarınızın zayıflamasına ölmesine ve katta diğer saçlara zarar vermesine neden olacaktır. En az 2 ayda 1 saçlarınızın uçlarını mutlaka kestirin.

 

  • Saçlarınıza sürekli sıcak uygulamayın
yipranan-saclara-ne-iyi-gelir-fon-masa

Özellikle saçlarınıza çok sık maşa veya fön uygulamanız saçlarınızı öldürür ve saçlarınızın zayıflamasına sebep olur. Kuaförde veya evde yaptığınız maşa veya fön çektirme işlemini mümkün olduğunca seyreltin.

  • Saçlarınızı çok sık yıkamayın

Saçlarınız çok sık yıkamanız saçın doğal yağının oluşmasına engel olacaktır.Bu durum saçlarınızı korunmasız kılar ve her türlü olumsuz dış faktöre açık hale getirir. saçlarınızı hergün yıkamayın.

Saç yıkama sıklığınız 2- 4 gün aralığında olmalıdır.

SAĞLIKLI SAÇLARA SHİP OLMAK İÇİN YAPMANIZ GEREKENLERİ ÖĞRENMEK İÇİN HEMEN BURAYI TIKLAYIN .

Cildinizin gençleşmesi için yapmanız gerekenleri öğrenmek için lütfen OKUYUN

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.