Zayıflatan bitkiler – Bitkisel Zayıflama Yöntemleri – Bitkisel Zayıflama –

Deniyorum ama bir türlü kilo veremiyorum diyorsanız iste size zayıflamanızı sağlayacak 10 mucize bitki…

At kuyruğu bitkisi idrar sökücü özelliğiyle biliniyor. Yağ dokularını eritmeye yardım eden bitki yaraların iyileşmesine de yardımcı oluyor. Fakat tüm idrar söktürücü bitkilerde olduğu gibi fazla dozda kullanılırsa böbreklere zarar verebilir.

Maydanoz, metabolizmayı hızlandırarak bağ dokusunu güçlendiriyor. Maydanoz yemek ve çayını içmek, ödemlere ve vücudun su toplamasına karşı çok etkili bir yöntem olarak biliniyor.

Adaçayı zayıflamak isteyenler tarafından iştah kesici olarak kullanılıyor. Çay ve yemeklerde baharat olarak da kullanılabiliyor.

Fesleğen vücutta biriken fazla suyu atmaya yardımcı oluyor. Üstelik, içindeki eter yağların moral yükseltici etkisi bulunuyor

Kekik, sindirim sorunlarını tedavi edici etkiye sahip ve metabolizmayı hızlandırıyor. Bağışıklık sistemini güçlendirmenin yanı sıra yorgunluktan şikayet edenlere zindelik veriyor.

Civanperçemi, tatlıya karşı iştahı keser, tokluk hissi verir. Tazelik veren lezzeti, ağır yemeklerin tadını hafifletir.

Biberiye, sindirimi düzenler. İyi bir canlandırıcıdır, kan dolaşımını hızlandırır, cildi sıkılaştırır. Et yemeklerinde kullanılabilir.

Tere, vücuttaki yağ yakımını hızlandırıyor. İnce yaprakları pişince acılaştığı için çiğ yemek gerekir. Ayrıca içinde birçok vitamin barındırır

Sinameki, kalın bağırsakta suyun emilmesini önleyerek müshil görevi yapar. Uzun süreli kullanımlarda bağırsaklarda yan etkilere yol açacağından idrar söktürücü özelliği bulunan rezene ve nane gibi bitkilerle desteklenmesi gerekiyor.

Balık otu, bünyenin kimyasını hızlandırarak zayıflamaya destek olur. İçindeki maddeler tırnakları güçlendirerek saçlara parlaklık verir. Salata ve meyveli içecekler içinde kullanılabilir.

Fazla kiloları bir hastalığa dönüşmeden dengelemek çok önemlidir. Çok hızlı verilen kilolar ve şok programlar genelde sakıncalıdır.

Rastgele hazırlanan zayıflama programları ve diyetler,  insanın dengesini bozabilir. Sağlıklı ve bilinçli zayıflama diyetin yanısıra düzenli egzersizi, bilinçli beslenme tekniklerini stres atmayı, masajı ve doğal destekleri içirir.  Zayıflamak isteyenler, tuzu az yemeli ve yemek arasında asla su içmemelidir. Ananas hapları, maydanoz tabletleri, mısır püskülü, sinemaki, sarımsak soğan katkılı doğal preperatlar metobolizmanın canlanmasına ve toksin atılımına katkı sağlar.

Yeşil çay ve tabletleri, mısır püskülü, kiraz sapı, sinemaki, rezene incelmede faydalıdır. Ihlamur, papatya ve nane de iştahı da denetler.

Sağlıklı zayıflama programlarında, günde en az 1,5-2 litre katkısız sıcak su ve enaz 3-4 fincan şekersiz bitki çayı içmek çok önemlidir. Çok özel durumlar dışında asla ve asla hızlı kilo verilmemelidir. En ideali haftada 1 kilonun verilmesidir.

Ahmet Maranki’den zayıflatan bitkisel formüller:

** 1 litre suya 30 gram ayrık kökü, 30 gram arpa, 30 gram mısır püskülü konur. 30 dakika kaynatılıp soğuduktan sonra süzülür.  Günde 3-4 bardak içilir.

** 1 bardak kaynar suya, 8-10 gram, ufalanmış aslan pençesi konur. 10 dakika bekletilip günde 3 bardak içilir.

** 1 bardak kaynar suya, 8-10 gram şahtere otu konur. 10 dakika bekletip günde 3 bardak içilir.

** Günde 2-3 elma yenir.

** 200 gram rezene, 200 gram kimyon, 200 gram melekotu kökü toz haline getirilip karıştırılır. 1 kaşık içilir.

** 1 bardak suya 10 gram yulaf konulur. 10 dakika kaynatılıp günde 2-3 bardak içilir.

** 4 bardak suya bir avuç dolusu ince kıyılmış maydanoz konulur. Hafif ateşte 20-30 dakika kaynatılır.  1 günde tüketilmesi gerekir.

** 5 gram suya bir adet portakal, 3 adet limon doğranıp kaynatılır. 2 kaşık bal konulur. 5 dakika kaynatılıp günde 3-4 bardak içilir.

** 1 litre suya, 30 gram mısır püskülü 30 gram arpa, 30 gram ayrık kökü konur. 10 dakika kaynatılıp soğuduktan sonra süzülür.  Balla tatlandırılabilir veya limon sıkılır. 1 günde tüketilmesi gerekir. Bu karışıma 20 gram da kiraz sapı ilave edilebilir.

** Yemeklerden 1 saat önce 100-150 gram çilek yenilir.

** Sabahları aç karnına 100 gram dut yenilir.

Kaynak:
Kozmik bilim ışığında şifalı bitkiler kitabı
Prof. Dr. Ahmet Maranki

This is a sample footer. This text can be customized from the options page. Good luck.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.